article title picture

Najviac času trávime s priateľom doma. Ak máme trocha voľného času, zvyčajne pozeráme seriály, hráme hry na PS4 alebo ideme do mesta. No sú dni, keď sa nám nič z toho nechce, a z toho dôvodu sme hľadali nejaké ďalšie alternatívy spoločného programu. Keďže sa radi hráme, ako super voľba nám prišla spoločenská hra. Zopár sme ich nakúpili a otestovali, a tu je zhrnutie tých najlepších.

Spoločenská hra Lock the Flock

Spoločenská hra Lock the Flock je hra pre 2 až 4 hráčov. V balení je 28 kariet, papierik s pravidlami hry a vrecúško. Pravidlá sú pomerne jednoduché. V prípade, že hráte dvaja, každý z Vás dostane 11 kariet a cieľom je v čo najkratšom čase z nich zostaviť ohradu pre ovečky. V každej ohrade musí byť aspoň jedna ovečka a aspoň jedna miska s vodou, pričom výsledná hodnota je súčin oviec a misiek na vnútornej strane ohrady. Keď máš hotovú svoju ohradu, zastavíš ostatných a tí musia ukončiť svoju prácu. Následne začína počítanie bodov, kde víťazom sa stáva hráč s najvyšším dosiahnutým výsledkom. Balenie je malé a praktické, a vďaka tomu je hra vhodná aj na skrátenie si dlhých chvíľ pri cestovaní. Hranie si nevyžaduje veľa úsilia, je to výborná hra na oddýchnutie si po ťažkom dni a o to lepšia, ak popri tom ešte aj zvíťazíš nad svojím súperom.

Spoločenská hra
Lock the Flock

Spoločenská hra Krycie mená: duet

Spoločenská hra Krycie mená: Duet je kooperatívna hra pre dvoch, to znamená, že nehráte proti sebe, ale v tíme. Hracia doba je minimálne 15 minút, ale závisí od toho, akí ste rýchli. V balíku sa nachádzajú kartičky, žetóny a karty s kľúčom. Hra začína tak, že si sadnete proti sebe a 25 kartičiek rozložíte do mriežky 5×5. Karta kľúča určuje, na ktorých 9 slov z kartičiek musíš svojmu spoluhráčovi dať indíciu a ktorým 3 slovám sa máš vyhnúť. To isté platí aj naopak. Indícia musí byť jednoslovná a zároveň musí poukázať na viacero slov súčasne. Ak sa Vám podarí uhádnuť všetky slová skôr než Vám dôjdu ťahy, obaja vyhrávate. Táto hra si vyžaduje trocha viac sústredenia a premýšľania, ale zároveň je veľmi zábavná. Ponúka Tebe a Tvojmu partnerovi možnosť otestovať si, ako sa Vám darí spolupracovať.

Spoločenská hra Krycie mená

Spoločenská hra Bang! Duel

Hra Bang! Duel je osobne moja najobľúbenejšia, aj napriek tomu, že stále prehrávam. Je to kartová hra pre dvoch hráčov, a teraz si povieš, že kartové hry nie sú zábavné, ale táto hra vie byť veľmi akčná. Minimálna hracia doba je 30 minút, aj keď z osobnej skúsenosti by som povedala, že to môže byť pokojne aj hodinka. Balenie obsahuje 80 kariet rozdelených na 2 balíčky po 40 kusov, pričom jeden balíček patrí pre mužov zákona, druhý pre banditov, 24 kartičiek s postavami a 20 žetónov nábojov. Hráči si rozdelia strany, za ktoré budú hrať, buď na strane mužov zákona, alebo na strane banditov a prestrelka sa môže začať. Každá strana má 2 postavy, jednu v prednej línii a druhú ako zálohu. Všetky postavy majú svoje životy a schopnosti. Hra obsahuje taktiež niekoľko typov hracích kariet. Karty akcie majú hnedý okraj a ich efekt sa vyhodnotí okamžite. Karty vybavenia majú modrý okraj a ich použitie má dlhodobý efekt. Bang! karty majú červený okraj a nimi útočíš na súperovu aktívnu postavu. V každom kole môžeš takúto kartu zahrať iba jednu. Víťazí ten hráč, ktorý skôr zabije postavy druhého hráča.

Spoločenská hra Bang duel
Bang duel

Ďalšie spoločenské hry

Na záver spomeniem ešte hru Wooden Tower, ktorá pozostáva z vyše 60 kúskov drevených mini hranolov. Začína sa postavením veže a následne sa hráči striedajú vo vyťahovaní drevených dielikov. Používa sa jedna ruka a po vytiahnutí dielika ho hráč položí späť na vrch veže. Hra končí, keď veža padne. Ďalšia hra je magnetická tabuľka, ktorá obsahuje 18 hier pre dvoch v 1 balení a hracia doba je približne 20 minút. Nájdeš tam napríklad Hady a rebríky, Ludo, Dámu a mnoho ďalších. Hry sú jednoduché na pochopenie a skutočne zábavné, takže určite sa pri nich nebudeš nudiť.