article title picture

Z dôvodu pandémie už viac ako rok sedíme doma medzi štyrmi stenami, kde sú naše možnosti, ako tráviť svoj voľný čas, limitované. Dokonalým eskapizmom, teda únikom od reality, je pre mňa pozeranie seriálov. Moja najobľúbenejšia streamovacia platforma je HBO GO a rada by som Ti teraz odporučila môj výber najlepších seriálov. Samozrejme to bude moje subjektívne hodnotenie, čo nemusí každému vyhovovať, ale budem rada, ak Ťa trocha inšpirujem. Poďme teda na to.

The Undoing (Mala si to vedieť)

Tento miniseriál má 6 častí a v hlavnej role je úžasná Nicole Kidman a Hugh Grant. Seriál je o jednej trojčlennej rodinke a ich (ne)idylickom živote. Príbeh sa odohráva v New Yorku a je zameraný na krutú vraždu ženy, kde nepoznáme páchateľa. Každý však pôsobí podozrivo a vďaka tomu, ako nám seriál postupne dávkuje informácie, v podstate celý čas nie je jasné, kto je vrah. Scenár je napísaný tak, aby sme si obľúbili hlavné postavy, stotožnili sa s nimi, fandili im a dúfali, že sú nevinní. Osobne si myslím, že Hugh Grant podal najlepší herecký výkon svojho života. Pre mňa bol tento seriál od úvodnej piesne, ktorú mimochodom naspievala Nicole Kidman, až po koniec geniálny.

Žáner: Dráma/Thriller

Hodnotenie na ČSFD: 78%

The Third Day (Tretí deň)

Hlavnú postavu si v tomto 6-dielnom miniseriáli zahral Jude Law. Príbeh sa delí na 2 časové celky, ktoré sa na konci spoja. Jeho silným aspektom je hlavne budovanie atmosféry, ktorá je pomerne temná. Tento seriál určite odporúčam, ak máš rád záhadné prvky a množstvo nezodpovedaných otázok až do konca.

Žáner: Dráma/Mystery

Hodnotenie na ČSFD: 66%

HBO GO - The Third Day
Seriál Big Little Lies

Big Little Lies (Veľké malé klamstvá)

Osobne je to môj najobľúbenejší seriál z tohto zoznamu. Videla som ho už dvakrát a som si istá, že sa k nemu ešte vrátim. Má 2 série, každá po 7 častí a je to adaptácia knižného bestselleru autorky Liane Moriarty. Herecké obsadenie je proste dokonalé, v hlavnej role sú herečky Reese Witherspoon, Nicole Kidman a mnoho ďalších. Príbeh sa odohráva v mestečku Monterey a hneď zo začiatku rieši záhadnú smrť neznámej obete zavraždenej neznámym páchateľom. A čo môže byť väčšia zábava, ako sledovať možné motívy postáv a ešte pred samotným vyvrcholením skúšať uhádnuť, čo sa vlastne stalo?

Žáner: Dráma/Krimi

Hodnotenie na ČSFD: 85%

The Outsider

Tento 10-dielny seriál, inšpirovaný románom Stephena Kinga, sleduje vyšetrovanie brutálnej vraždy malého dieťaťa. Všetky dôkazy ukazujú na jedného človeka, avšak problém začína tam, že jednoznačný podozrivý má zároveň aj dokonalé alibi. Seriál má tajomnú atmosféru, rozuzlenie prichádza trocha pomaly, ale oplatí sa vydržať do konca.

Žáner: Krimi/Mystery/Fantasy/Thriller

Hodnotenie na ČSFD: 74%

HBO GO - Outsider

Ak hľadáš niečo oddychové, odporúčam seriály Love Life a The Great (Veliká), ktoré sú veselé a určite sa pri ich pozeraní nebudeš nudiť.

Za zmienku stoja aj seriály Sharp Objects (Ostré predmety), Mrs. America a The Handmaid’s Tale (Príbeh služobnice). Taktiež sa tam nachádzajú populárne seriály ako Westworld, Game of Thrones alebo Černobyľ. A dobrou správou je, že od 15. apríla je dostupný aj seriál Friends, ktorý koncom minulého roka zmizol z Netflixu.

Takže, ak ešte nemáš predplatné na HBO GO, tak teraz je ten správny čas. S predplatným za cenu jedného lístka do kina môžeš mať obrovské množstvo seriálov a filmov doma vo svojej obývačke.