article title picture

Apríl bol veľmi náročný mesiac, no aj napriek tomu som si našla čas na svoj obľúbený HBO Max. Či už pustením si seriálu do pozadia popri práci alebo v podobe plnohodnotného pozerania v rámci oddychu. Zamerala som sa hlavne na dva seriály, Minx a Aféru, a tu je moje hodnotenie.

Seriál Aféra

Aféra

Aféra je seriál s piatimi sériami, ktorému som venovala 52hodín a 36minút svojho života. Na ČSFD má priemerné hodnotenie 81%. Napriek tomu, že si myslím, že druhou sériou by mohol skončiť, príbeh hlavných postáv bol tak zaujímavý, že som zotrvala až do poslednej časti.

Dej je postavený na afére ženatého spisovateľa Noaha Sollowaya a vydatej servírky Alison Lockhartovej. Spôsob, akým je príbeh vypovedaný, je veľmi originálny. Je prerozprávaný zo spomienok viacerých postáv, zvyčajne teda vidíme tú istú situáciu z dvoch rôznych pohľadov. Je fascinujúce vidieť, ako rozdielne si dané postavy pamätajú a vnímajú sled udalostí. Či už hovoríme o maličkostiach, ako oblečenie, ale aj o kľúčových záležitostiach. Keďže spomienky postáv sa niekedy úplne líšia, je skoro nemožné identifikovať, aká je pravda. Seriál teda odporúčam, musím však skonštatovať, že pravdepodobne bude viac pútavý pre ženské publikum.

Minx

Minx je komediálny seriál z produkcie HBO Max s hodnotením 78% na ČSFD. Má desať 23 až 34 minútových častí, perfektných na binge-watching.

Príbeh sa odohráva v sedemdesiatych rokoch a opisuje príbeh mladej feministky, Joyce Prigger. Tá sníva o vytvorení feministického časopisu, avšak nikto nemá záujem o publikovanie jej článkov. Jej poslednou možnosťou teda zostáva spojiť sa s vydavateľom Dougom a založiť prvý pornografický časopis pre ženy. Je to veľmi nadľahčený seriál v retro štýle. Nechýba v ňom humor pre dospelých, ani kvantum mužskej nahoty, ale rozoberajú sa tam aj dôležité témy ako sexizmus a feminizmus. Postavy sú veľmi pestré a plusom sú aj skvelé herecké výkony, takže všetkými desiatimi ti odporúčam tento dobre napísaný, zábavný seriál.

Seriál Minx