article title picture

V mesiaci júl som siahala po knižkách, v ktorých hlavnú úlohu zohrávala láska. Prvá kniha, ktorú som si prečítala, má názov Končí sa to nami. Bola ospevovaná na všetkých sociálnych sieťach, a tak som si povedala, že ju musím mať. Druhou knihou je Pekáreň v Brooklyne, ktorá je druhým dielom knižnej série od autorky Julie Caplin. Je to kniha, po ktorej človek siahne, keď si chce oddýchnuť. Treťou je kniha s názvom Všetky tvoje prednosti, ktorú som si objednala hneď, ako som dočítala svoju prvú knihu od autorky Colleen Hoover. Poďme sa na to pozrieť detailnejšie..

Končí sa to nami

Autor: Colleen Hoover
Žáner: Romantická beletria
Počet strán: 320
Posledná veta: „Dosiahli sme breh.“
Obľúbený citát: „V budúcnosti… ak by si sa znova chcela zamilovať… vyber si mňa.“

Kniha Končí sa to nami sa čítala v podstate sama. Za 3 večery som ju mala za sebou a stala sa knihou, pri ktorej si želám, aby som si ju mohla prečítať opäť prvý raz. Je to príbeh o nájdení sily urobiť správne rozhodnutie v ťažkej situácii. Čo sa týka deja, nechcem nič prezrádzať. Myslím si, že je lepšie, keď sa do toho pustíš tak, že nevieš, o čom to má byť. Aj keď mám veľmi rada romantický žáner, niekedy mám pocit, že tie príbehy sa častokrát opakujú. Preto som rada, že som natrafila na túto knihu. Vyrozprávala nečakaný príbeh, ktorý zanechal silný odkaz. Ani si nespomínam, kedy ma naposledy nejaká kniha takto upútala a vyvolala vo mne také silné emócie. Hodnotím ju teda na 4,8 z 5,0.

Kniha Končí sa to nami

Pekáreň v Brooklyne

Kniha Pekáreň v Brooklyne

Autor: Julie Caplin
Žáner: Spoločenská beletria
Počet strán: 368
Posledná veta: „To znie ako dobrý plán.“
Obľúbený citát: „Mať odvahu znamená poznať svoje hranice, a napriek tomu riskovať.“

Pekáreň v Brooklyne je voľné pokračovanie knihy s názvom Kaviareň v Kodani. Musím povedať, že mne sa tento diel páčil omnoho viac než prvá časť. Je to oddychový román s predvídateľným šťastným koncom, ale povedzme si pravdu, niekedy potrebujeme presne také príbehy. Kniha má nádherný obal a je plná zábavy a romantiky, vďaka čomu môžeš na pár hodín ujsť z reálneho sveta a nazrieť do ulíc New Yorku. Moje hodnotenie je 4,0 z celkových 5,0.

Všetky tvoje prednosti

Autor: Colleen Hoover
Žáner: Romantická beletria
Počet strán: 320
Posledná veta: „Konečne viem, ako sa bude volať náš psík.“
Obľúbený citát: „Keď nájdeš niekoho, kto sa k tebe hodí, nebude ťa zneisťovať tým, že bude hľadať tvoje nedostatky. Bude ťa inšpirovať, pretože ho bude zaujímať iba to úžasné, čo sa v tebe skrýva.“

Všetky tvoje prednosti je ďalším, možno istým spôsobom ešte silnejším príbehom autorky Colleen Hoover. Dej sa odohráva v dvoch časových líniách, teda striedajú sa tam scény z minulosti a prítomnosti. Kým v kapitolách opisujúcich minulosť dostávame romantický príbeh dvoch ľudí, ktorí sa práve zoznamujú a rastie medzi nimi láska, v kapitolách o prítomnosti vidíme krachujúce manželstvo, ktorého záchrana vyzerá úplne beznádejne. Kniha sa venuje veľmi dôležitej téme, o ktorej ľudia málokedy hovoria. Pri čítaní vo mne kniha postupne vyvolala všetky druhy emócií, od radosti, cez smútok, po hnev, a presne vďaka tomu je skvelá. Obe autorkine knihy teda odporúčam všetkými desiatimi a dúfam, že si ich užiješ rovnako ako ja. Knihu hodnotím na 4,2 z 5,0.

Kniha Všetky tvoje prednosti