article title picture

Líčiť som sa začala niekedy na konci základnej školy. Od tej chvíle som si prestriedala niekoľko kozmetických produktov. Najväčšia zmena však prišla cca 3 roky dozadu, keď som sa začala viac zaujímať o produkty, ktoré používam, teda konkrétne o spôsob ich testovania.

A bohužiaľ, ešte aj v 21.storočí, kedy je technológia takto vyvinutá, sa veľa produktov testuje na zvieratách. A nemám na mysli len myši a potkany, ale napríklad aj zajace alebo dokonca psy. Najmä testovanie, ktoré súvisí s čuchom, sa vykonáva na bígloch, tí totiž majú veľmi citlivý čuch a to ich predurčuje k testovaniu. To a ďalšie fakty, o ktorých som sa dočítala z rozličných článkov ma prinútili začať sa viac zaujímať o cruelty-free kozmetiku. Spočiatku to bolo ťažké, no potom som natrafila na The Body Shop, ktorý ponúkal všetko, čo som vtedy v kozmetických prípravkoch hľadala. Počas tých rokov som vyskúšala niekoľko produktov aby som zistila, čo mi najviac vyhovuje. V tejto chvíli moja kozmetická taštička obsahuje produkty z The Body Shop-u, z DM-ka a v neposlednom rade z Avon-u.

Podkladová báza

Začnem teda podkladovou bázou. Môj najväčší favorit je I ♥ Revolution Delicious Primer Peach Delight. Táto báza sa ľahko rozotiera, dokonale zmatňuje a vďaka nej môj make-up vydrží celý deň. Niekedy si ju však prestriedam so zmatňujúcou podkladovou bázou Magix. Pri oboch je hlavná výhoda pomer ceny a kvality.

Podkladová báza
Make-up

Make-up

Čo sa týka make-upu, ja používam  Matte clay make-up odtieň Railay Beach, ktorý som spomínala aj v predošlom článku o značke The Body Shop. Odkedy som naň natrafila, stále si ho objednávam a nepoužila som žiaden iný. Je trvácny, výborne kryje už pri nanesení tenkej vrstvy, a taktiež je príjemný a ľahký na nosenie.

Púder

Púder je pre mňa najdôležitejší. Najviac sa mi overil púder Matte Base značky Revolution, konkrétne odtieň P2. Dokonale dopĺňa môj make-up a vďaka nemu nemám mastnú pleť počas dňa.

Púder

Highlighter

Highlighter som začala používať iba prednedávnom. Prechádzala som sa po DM-ku a našla som tam tento rozjasňovač Reloaded, v odtieni Dare to Divulge. Krásne rozjasní moju tvár, takže som si istá, že som si našla nového obľúbenca a pôjdem si ho kúpiť zas.

Očný tieň

Revolution má nádherné paletky. Vzhľadom na to, že preferujem odtiene trblietavej ružovej, aktuálne používam paletku očných tieňov Re-loaded Iconic. Jednotlivé odtiene mi vydržia na viečkach celý deň, dokonca aj bez podkladu. A veľkou výhodou je aj to, že paletka je cenovo dostupná pre každého.

Bronzer

Na tento bronzer som natrafila pomerne skoro, a od tej chvíle ani neskúšala nič iné. Jedná sa o bronzové guľôčky na tvár z Avonu, odtieň Warm Glow. Ľahko sa nanáša, farba je veľmi pekná a jedno balenie vydrží neskutočne dlho.

Bronzer

To bol teda obsah mojej kozmetickej taštičky. Tento článok by som rada ukončila výzvou pre teba. Nabudúce, keď zavítaš do svojej obľúbenej drogérie, skús si zvoliť kozmetiku, ktorá je označená logom “skákajúceho zajaca”, čo znamená, že nebola testovaná na zvieratách. A budem rada, keď sa so svojimi skúsenosťami neskôr podelíš v komentári.