article title picture

Predĺžený víkend od 3. do 5. augusta sme s priateľom strávili v južnej časti východného Slovenska, a tak sme si naplánovali mini výlet v okolí. Prvotný plán bolo preskúmanie Morského oka a Malého morského oka blízko obce Remetské Hámre. Následne sme mali v pláne pozrieť si výhľad z Vinianského hradu. Po týchto zastavkách sme sa chceli osviežiť v Šírave, ochutnať slávnu zmrzlinu v Michalovciach a zakončiť sme to chceli prechádzkou náučným chodníkom v Oboríne. Avšak z dôvodu chladnejšieho počasia a kvôli nedostatku času sme niektoré plány z nášho zoznamu museli vyškrtnúť.

Morské oko a Malé morské oko

Morské oko

Prvou zastávkou boli Remetské Hámre. Okolo 12:45 sme dorazili na parkovisko cca 1,5km od Morského oka a po zaplatení 3€ sme zaparkovali a ďalej sme už pokračovali pešo. Prvé, čo sme videli, bol prístrešok Kozmodrom, no išli sme však ďalej. Čakalo nás mierne stúpanie, ale cca po 10 minútach sme už videli Morské oko.

Musím sa priznať, že som vyrazila úplne nepripravená, len v sandáloch, ale nemusíš sa báť, terén je nenáročný, zvládne to fakt každý. Urobili sme zopár pekných fotiek, chvíľku si posedeli a potom sme pokračovali smerom k Malému morskému oku.

Výlet - Malé morské oko

Trasa k Malému morskému oku bola trocha náročnejšia. Neviedla tam už asfaltová cesta, iba neupravená lesná cestička, čo by nebol problém, kebyže pár hodín predtým, než sme dorazili, nepršalo. Takže sme celý čas kráčali po blate, z čoho moje sandále neboli vôbec nadšené. V druhej polovici cesty sme narazili na prekážku v podobe obrovských stromov vyvalených na cestičku, ktorú bolo potrebné obísť pomedzi stromy po ešte väčšom blate. Najhoršie však bolo, že ten pohľad ani nestál za to. Malé morské oko nebolo ani zďaleka také čarovné a romantické ako na fotkách a pôsobilo veľmi zanedbane. Tak trošku sklamaní z tejto skúsenosti sme sa okolo 16:00 vrátili naspäť na parkovisko.

Zmrzlina v Michalovciach a výlet v Oboríne

Náš výlet pokračoval smerom do mesta Michalovce, konkrétne do zmrzlinárne Hassan. Kopček zmrzliny tam stál 0,50€, čo som už dlho nikde nevidela. Z ružového sladkého kornútika som bola nadšená. Zmrzlina nebola nejak extra špeciálna, ale po tej mini túre padla dobre. Náš výlet však ešte stále neskončil, išli sme ďalej do obce Oborín. Nachádza sa tam náučný chodník, ktorý vedie k maličkej rozhľadni, odkiaľ sme mohli pozorovať vtáčiky na poliach. Musím Ťa však upozorniť, že ak sa na ten výlet dáš, zober si so sebou všetko, čo máš proti komárom, inak budeš doštípaná.

Zmrzlina v Michalovciach
Výlet v Oboríne

A tu náš výletík aj končil a čakala nás už len cesta domov.