article title picture

Do nového bytu sme sa sťahovali, keď šírenie pandémie bolo v plnom prúde. Všetky obchody boli zatvorené, a tak sme boli odkázaní na e-shopy. Každú potrebnú vec, od nábytku až po doplnky, sme vyberali len na základe obrázkov na internete. Na jednej strane to bol obrovský risk, či bude objednaný tovar v životnej veľkosti rovnako pekný, ako na ilustrácii, ale na druhej strane to bolo zábavné a veľmi pohodlné. Už mnohokrát predtým som zablúdila na stránku Bonami. Stále sa mi páčila pestrosť ich sortimentu, takže vo chvíli, keď prišiel čas na doplnky, bola to pre mňa jasná voľba. Za ten rok, čo tu bývame, sme Bonami využili niekoľkokrát. Nespomeniem všetko, ale ukážem tie najlepšie úlovky.

Doplnky do kuchyne

Základom kuchynskej linky je drevený masív a skrinky sú v bielom prevedení. Elektrospotrebiče ako napríklad sporák, rúru alebo mikrovlnku máme v čiernej, a teda všetky doplnky sme sa snažili zladiť práve s nimi. Najväčší problém bol nájsť vhodný odkvapkávač, keďže priestor medzi sporákom a drezom je značne obmedzený. Po dlhom hľadaní, keď som si už myslela, že je možno na čase sa vzdať, som nakoniec natrafila na čierny odkvapávač na riad so šírkou necelých 27 centimetrov, ktorý našťastie dokonale sadol na svoje miesto.

Doplnky do kuchyne

Jednou zo základných odporúčaní ako jednoducho skrášliť svoj domov je zbavenie sa pôvodných obalov a balení zakúpených produktov. Hlavným cieľom pre mňa bola výmena plastovej fľaše čistiaceho prostriedku na riad za praktický dávkovač. Po pár klikoch som objavila ten perfektný čierny dávkovač na tekuté mydlo. Je výborný na dávkovanie saponátu, má priestor pre hubku a celkovo pôsobí veľmi elegantne a kvalitne. Druhým krokom bola inovácia potravinovej skrinky. Všetky potraviny ako napríklad múku, kakao alebo krupicu, som sa rozhodla presypať z pôvodných balení do dóz. Hľadala som nejaké jednoduché a elegantné riešenie. Tak som si objednala 4 sklenené dózy s dreveným vrchnákom. Výhodou je, že sú priesvitné, a vďaka tomu je hneď jednoznačné, čo je ich obsahom. Dobre tesnia a jednoducho sa otvárajú.

Nástenne hodiny sú základnou dekoráciou v každom domove. Celú večnosť trvalo, kým sme našli tie, ktoré by sa najviac hodili do našej kuchyne ponad barový pult. Nakoniec sme sa zhodli na čiernych kovových nástenných hodinách. Sú skutočne štýlové, netypické a vytvárajú prirodzený prechod medzi kuchyňou a obývačkou. A takto sa naša kuchyňa stala kompletnou.

Doplnky do kúpeľne

Kúpeľňa je ladená do čierno-bielej farby s drevenými prvkami a svojimi rozmermi patrí k tým menším . Z Bonami som si zaobstarala dve menšie doplnky k umývadlu. Priesvitný kozmetický organizér na vatové tampóny, ktorý je vkusný, jednoduchý na každodenné použitie, a hlavne veľmi praktický. Taktiež čierno-biely stojan na vatové tyčinky, ktorý je neštandardne formovaný v tvare kvetu a vďaka tomu pôsobí aj ako dekorácia.

Podstatnejší doplnok však bola polica do sprchy. Som neskutočne rada, že na Bonami som natrafila na policu do sprchy bez potreby navŕtania na stenu, keďže to je vec, ktorej som sa chcela vyhnúť. Dokonale sadla na pre ňu určené miesto a vošli na ňu všetky naše kozmetické produkty.

Doplnky - Polica do sprchy
Doplnky do kúpeľne

Ďalšie dekorácie

Myslím si, že viacerí budete súhlasiť, keď poviem, že hrnčekov a šálok nie je nikdy dosť. Jedného dňa som sa neskutočne zaľúbila do oranžového kameninového hrnčeka Bloomingville. Keď mi dorazil, bol ešte krajší ako na obrázku a od chvíle, čo ho vlastním, tak v ňom pravidelne mávam popoludňajšiu kávu. Na ranné lattečko som si priala priesvitný hrnček, aby bola káva nielen chutná, ale aby aj pôsobila esteticky. Našla som na to ideálny dvojstenný hrnček, ktorý dlho udrží jej teplotu a zároveň nie je horúci, takže je jedna radosť ho používať.

Hrnčeky z Bonami

K ďalším dekoráciám, ktoré som si objednala z Bonami patrí napríklad samolepka Ambiance Origami Foxie, ktorú máme v pracovni. Nalepenie na stenu bolo úplne jednoduché a rýchle. Prednedávnom som si odtiaľ zaobstarala stojan na šperky, keďže sa mi už kopili kade-tade po byte a nepripadalo to veľmi vhodné. Tento stojan jednak vyriešil môj problém, a taktiež pôsobí ako rozkošná dekorácia. V neposlednom rade je tu tento čierny prešívaný pléd. Prikrýva našu posteľ, a tak skryje posteľnú bielizeň, ktorú nechceme mať celý deň na očiach.

Doplnky - Stojan na šperky
Samolepka líška

Čo sa týka bytovej dekorácie, Bonami je veľmi inšpiratívna stránka a deň čo deň tam pribúda nový sortiment. Ja osobne mám vyhliadnutých ešte zopár kúskov, ktoré dúfam, postupne pribudnú do nášho bytu a skrášlia ho. Budem rada, ak do komentára napíšeš, čo si si Ty kúpila z Bonami, prípadne aký je tvoj obľúbený obchod s doplnkami.