article title picture

Pár rokov dozadu som nevenovala skoro žiadnu pozornosť starostlivosti o vlasy. Neriešila som výber šampónu, nezvažovala som možnosť použitia masky či kondicionéra. Bola som príliš lenivá tráviť o pár minút viac času v kúpeľni kvôli aplikácií nejakých produktov navyše. Potom som však prešla na cruelty-free kozmetiku a rýchlo som zistila, že produktov pre starostlivosť o vlasy, nie je veľa. Vyskúšala som viacero šampónov, ktoré boli v podstate dobré a spĺňali moje základné požiadavky, no rozhodla som sa, že skúsim niečo kvalitnejšie. A tak som prednedávnom objavila značku Authentic Beauty Concept. Dlhšie som zvažovala, či do týchto produktov investovať, keďže sú trocha drahšie, ako som bola zvyknutá míňať. Ale nakoniec som neodolala a objednala som si.

Čo je Authentic Beauty Concept?

Authentic Beauty Concept je ucelená prémiová značka vytvorená spoločne s tímom jedinečných kaderníkov, ktorí veria, že zložky, ktoré vynechajú, sú rovnako dôležité ako tie, ktoré pridajú. Ich vegánske recepty neobsahujú mikroplasty, minerálne oleje, parabény a silikóny a samozrejme, sú cruelty-free.

Vlasová rutina

Moja starostlivosť o vlasy pozostáva z týchto produktov:

regeneračný šampón pre poškodené vlasy

Pri umývaní vlasov používam regeneračný šampón pre poškodené vlasy, ktorý čistí farbené, poškodené, lámavé  alebo krehké vlasy a spevňuje vlasové vlákna. Vonia po jazmíne, čiernom santalovom dreve a pekanových orechoch.

Na vlhké, uterákom osušené vlasy aplikujem regeneračný sprejový kondicionér. Po jeho použití moje vlasy voňajú a ich rozčesávanie je oveľa jednoduchšie. Tento kondicionér mám rada aj preto, že ho netreba oplachovať. Dokonale vyživuje poškodené a chemicky ošetrované vlasy.

Ako posledný krok, po tom ako si rozčešem vlasy, aplikujem na ne vyživujúci olej. Olejček je možné použiť na suché aj vlhké vlasy, no ja preferujem aplikáciu, kým sú ešte vlhké. Tento olej je vhodný na všetky typy vlasov. Pôsobí ako ochrana proti fénovaniu, zabraňuje krepateniu a uzatvára rozštiepené končeky. Vôňa olejčeka je svieža kvetinová, zložená z pivoniek, ruží, frézie a fialky. Tento olejček používam každý deň a keďže stačí pár kvapiek, fľaštička je ešte stále skoro plná.

Aplikácia regeneračného kondicionéra

Túto vlasovú značku používam už viac ako mesiac a moje vlasy sa nikdy necítili lepšie, sú čerstvé, hebké, lesklé a voňavé. Som s týmito produktami neskutočne spokojná a zo srdca ich odporúčam.