article title picture

HBO GO neustále prichádza s nejakými novinkami. Najnovšie pribudol napríklad seriál Rick a Morty. Aktuálne však chcem hovoriť o inom seriáli. Už z predchádzajúceho článku môže byť jasné, že medzi moje obľúbené žánre patrí krimi, mystery a thriller. A prednedávnom som objavila nový seriál, ktorý je presne tohto žánru. Nájdeš ho pod názvom Mare of Easttown alebo Mare z Easttownu.

Seriál Mare z Easttownu

Mare of Easttown je limitovaná séria kriminálnej drámy, ktorú vytvoril Brad Ingelsby. Premiéru mala 18. apríla. Má 7 častí trvajúcich od 56 do 66 minút. Na ČSFD má hodnotenie 89% a vďaka tomu sa aktuálne nachádza na 46. mieste v zozname najlepších seriálov. V hlavnej úlohe hrá Kate Winslet v role Mare Sheehanovej, detektívky vyšetrujúcej vraždu v pensylvánskom mestečku. Mnohí v mestečku pochybujú o jej schopnostiach z dôvodu neúspešného vyšetrovania jej predchádzajúceho prípadu. Popri práci rieši aj osobné problémy ako rozvod alebo smrť syna.

Výkon Kate Winslet bol fantastický, veľmi autentický a určite pridal tomuto seriálu na hodnote. Príbeh je plný zvratov a prekvapení. Dej sa odohráva v malom mestečku, kde sa každý s každým pozná a poskytne nám náhľad do života rôznych ľudí. Nie je však jasné, ktoré príbehy sú podstatné pre vyriešenie prípadu, a ktoré nie.

Ľudia, ktorí už videli zopár seriálov a filmov tohto žánru, určite radi hádajú, kto môže byť vrahom. Ja osobne som mala aspoň 4 podozrivých. Musím však povedať, že v tomto príbehu je do poslednej časti nemožné túto záhadu rozlúštiť. Milujem, keď ma nejaký seriál takto chytí a nepustí. Jediný problém je, že keď ho dopozerám, chcem viac. A preto budem veľmi rada, ak mi odporučíš nejaký podobný seriál, ktorý Ťa dostal tak veľmi, ako Mare z Easttownu mňa.

Mare z Easttownu

Zaujímavosti na záver

  • Easttown je reálne mesto v Pensylvánii, aj keď väčšina častí sa tam nenatáčala.
  • Toto je prvýkrát, čo sa Kate Winslet ocitla v úlohe výkonnej producentky, takisto prvýkrát, kedy držala zbraň.
  • Vlasy Kate Winslet boli zámerne urobené zle. Taktiež odmietala nosiť make-up, povedala totižto, že Mare určite nie je žena, ktorá by ráno trávila čas robením si make-upu.
  • Evan Peters, známy ako Quicksilver z filmu X-men, sa v rovnakom čase zúčastnil aj natáčania Wandavision.
  • Postava Mare vychádza z reálnej osoby. Podobá sa detektívke z okresu Chester, Christine Bleiler. Kate povedala, že bola inšpiráciou pre jej postavu, a často jej volala, aby ju požiadala o pomoc s touto rolou.